اینترنت مجتمع ها و برج ها

در مجتمع ها به منظور ایجاد امکان دسترسی به شبکه اینترنت برای کلیه واحد ها، جریان اینترنت بر روی سوئیچ های مرکزی قرار گرفته و از انشعاب های به دست آمده از سوئیچ ، بوسیله کابل شبکه به واحدهای مجتمع منتقل می شود.تعداد سوئیچ ها و پورت ها ، متناسب با نیاز متقاضیان و تعداد واحد ها خواهد بود.

میزان پهنای باند و سرعت اینترنت اختصاص یافته به هر واحد در سایت مرکزی بهار سامانه شرق قابل کنترل و تغییر بوده و هر یک از متقاضیان می توانند با توجه به نیاز خود از پهنای باند و سرعت های گوناگون بهره مند شوند.

اینترنت مرکزی مراکز تجاری

استفاده از اینترنت مرکزی شیوه ای کارامد برای مجتمع، فروشگاه و هتل ها است که به وسیله آن می توان مقادیر مختلف پهنای باند اینترنتی را در محیط منتشر و برای استفاده افراد در دسترسی آنان قرار داد. با قرار دادن دستگاه های دسترسی مرکزی (access point) جریان ورودی اینترنت به امواج تبدیل شده و تا شعاع ده ها متر منتشر می گردد .با توجه به توان دستگاه مرکزی به کار گرفته شده می توان کاربران متعددی را با سطوح دسترسی و میزان پهنای باند اینترنتی مختلف به شبکه جهانی اینترنت متصل نمود.

این روش کارآمد جهت ارائه خدمات اینترنتی به تعداد کاربران متعدد در فضاهای بسته است، علی الخصوص کاربرانی که از لپ تاپ جهت اتصال به شبکه استفاده می کنند و نیاز به کابل کشی ، داکت کشی و استفاده از سوئیچ چند لایه ای با قابلیت برنامه ریزی و دیگر تجهیزات passive و active شبکه نخواهد بود.